ART / Oil paintings / Oil painting 10134027
nr 1013 4027
OIL PAINTING
Emil Hellbom (1895-1969), Stockholm, signed, 52x39, duk med lagning.
Emil Hellbom (1895-1969), Stockholmsmotiv, signerad, 52x39
Condition: duk med lagning
SEK 500
Monday January 18 2016
at 19:56:46
250 kr
350 kr
400 kr (Robot)
450 kr
- Thema-auction
Jan 18
Stockholm
Read more about Stockholm
OIL PAINTING
Condition: duk med lagning
Read more about Stockholm
nr 1013 4027
OIL PAINTING
Condition: duk med lagning
Estimate: | 500 |
Sold: | SEK 500 |
Monday January 18 2016 |
- Thema-auction
Jan 18
Stockholm
Till denna auktion har vi samlat konst - oljemålningar och grafik - med motiv från Stockholm; vaxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv.Read more about Stockholm